Drukowanie 3D ułatwia nam nie tylko odtworzenie unikatowych geometrii przedmiotów, ale pozwala na dobranie odpowiedniego materiału oraz usprawnia szybkość produkcji. Mając gotowy projekt modelu, jesteśmy w stanie wydrukować go nawet w parę godzin – problem pojawia się gdy chcemy odtworzyć lub zmodyfikować posiadany detal, który wymaga zwymiarowania.

Proces ten nazywamy inżynierią odwrotną, która pozwala odtwarzać rzeczy w formie trójwymiarowej. Sprawa jest relatywnie prosta, gdy detal ma proste kształty i geometrię. W chwili gdy kształty są bardzo nieregularne i występują zmieniające się kąty, projektowanie może być czasochłonne i często nie przynosi zamierzonych efektów. Wtedy z pomocą może przyjść nam skaner 3D.

Skaner 3D to urządzenie, dzięki któremu uzyskujemy wysokiej jakości komputerowe modele obiektów rzeczywistych, zachowując przy tym ich wyjściowe rozmiary.

Różne skanery 3D działają na różne sposoby. W zależności od metod używanych przez skaner 3D, wydajność i możliwości są zróżnicowane. Istnieją cztery rodzaje technologii, które są powszechne w skanowaniu 3D:

  • Fotogrametria
  • Technologia stykowa
  • Technologia z wykorzystaniem światła strukturalnego
  • Technologia laserowej triangulacji

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D